A kézi ívhegesztést először Oroszországban találták fel 1888-ban. Az elektróda egy bevonat nélküli fémrúd volt, tehát védőgáz fejlődés sem fejlődött. Az 1900-as évek elejéig a Svéd Kjellberg módszer kifejlesztéséig nem használtak bevont elektródát. Érdemes megjegyezni, hogy a bevont elektródás módszer lassan terjedt el, mert meglehetősen költséges eljárás volt.
Hegesztőkábel választása a gyakorlatban kissé bonyolultabb lehet, mint azt elsőre gondolnánk, ezért úgy gondoltuk nagy segítséget nyújtana a jövőbeli választáshoz, ha leírjuk mit érdemes tudni róla.
Barkácsolás? Kerti munka? Felújítás? Úgy gondoljuk, egy háztartásból sem hiányozhat legalább egy minimális felszereltségű szerszámkészlet, hiszen előbb vagy utóbb, de szükség lesz arra a kalapácsra vagy csavarhúzóra.
Bizonyára sokan találkoztak már IP jelzéssel, amelyek minden elektromos készüléken és azok burkolatán fellelhető és a védettségi fokozat osztályozására szolgál. Ezt a kódrendszert azért hozták létre, hogy mutassa mekkora fokú védelmi értékű az adott készülék, illetve milyen külső behatások ellen milyen mértékben képes védelmet nyújtani.
Kevesen vannak, akik ne hallották már volna a sarokcsiszoló vagy legalább a flex kifejezést. Annak ellenére, hogy csiszolóként emlegetik, számos más funkciót is ellátnak, mint például a darabolás és méretre vágás a végtelen számú tartozékoknak köszönhetően. Komoly, nagyipari sarokcsiszolóink közül is válogathatsz webáruházunkban!
Az ipar számos területének elengedhetetlen részét képezi a hegesztéstechnika, ezért ehhez a technológiai újításoknak is alkalmazkodni kellett. A régi, előnyös tulajdonságok megtartása mellett a modern módszerekkel egybeforrasztva születtek meg a mai korszerű hegesztőgépek.